niedziela, 26 kwietnia 2015 r.
 
Emerytem być ... Drukuj

31 stycznia 2012 r. w Urzędzie Celnym II w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę dwóch funkcjonariuszy celnych - Pana Ignacego Mazura i Pana Romualda Pufelskiego.

Naczelnik Urzędu Celnego II w Warszawie Pani Lidia Tomaszewska wręczyła funkcjonariuszom dyplomy od p. o. Dyrektora Izby Celnej w Warszawie Pani Marii Rutki oraz podziękowała za wieloletnią służbę pełnioną w warszawskiej administracji celnej.

Serdeczne życzenia i gratulacje złożyli także Pan Andrzej Hryciuk, Zastępca Naczelnika Urzędu Celnego II w Warszawie oraz bezpośredni przełożeni: Pani Marzena Gulewicz Kierownik Oddziału Celnego V w Warszawie i Pan Grzegorz Głowa p. o. Kierownika Referatu Dozoru.

Pan Ignacy Mazur 37- letnią karierę zawodową w Służbie Celnej rozpoczął od stanowiska kontrolera celnego w Urzędzie Celnym Kolejowym na ul. Błońskiej 8 w Warszawie.

Jak wspomina, w tamtym czasie było bardzo dużo eksportów, m. in. grzybów suszonych do Francji, artykułów rolno-spożywczych do Rosji oraz artykułów elektrotechnicznych z Zakładów Kasprzaka w Warszawie.

Później pełnił służbę w Głównym Urzędzie Ceł w Warszawie, a także w urzędzie celnym na terenie Portu Lotniczego oraz wielu innych istniejących i nieistniejących już dziś komórkach organizacyjnych. Pracował m. in. w Dziale Postępowania Celnego, w Wydziale Kadr i Szkolenia i w oddziałach celnych zajmując różne stanowiska, w tym m. in. stanowisko radcy celnego czy p.o. kierownika w oddziale celnym.

Był świadkiem wielu reorganizacji i zmian, jakie w tym okresie objęły naszą Służbę.

Pan Ignacy Mazur po przejściu na emeryturę zamierza więcej czasu poświęcić rodzinie, a zwłaszcza swoim trzem wnukom i jednej wnuczce. W planach ma jeszcze podróże – do Włoch i USA.

Pan Romuald Pufelski jest byłym pracownikiem Urzędu Kontroli Skarbowej, który wraz ze zmianą przepisów w roku 2003 w zakresie podatku akcyzowego, został przeniesiony do Izby Celnej w Warszawie.

W 2010 r. przeszedł z korpusu Służby Cywilnej do Służby Celnej i tym samym dołączył do grona funkcjonariuszy celnych.

Wiedza i praktyka nabyta w Urzędzie Kontroli Skarbowej okazała się bardzo przydatna w wypełnianiu obowiązków służbowych w Urzędzie Celnym II w Warszawie.

Pan Romuald Pufelski na emeryturze pragnie trochę odpocząć, a później zamierza... iść do pracy, bo jak twierdzi zdrowie mu dopisuje i chce to wykorzystać.
"Szkoda, że odchodzę na emeryturę, ale cóż, za wcześnie się urodziłem i przez to tak szybko osiągnąłem wiek emerytalny" – powiedział pan Romuald.

Marzy również o podróżach zagranicznych. Zamierza odwiedzić rodzinę w Szkocji i Szwecji oraz zwiedzić Paryż.

Obu szanownym emerytom życzymy dużo zdrowia, radości, uśmiechu i samych szczęśliwych dni oraz wspaniałych wymarzonych podróży.

Wiesława Baranowska
p.o. Kierownika Referatu Ogólnego
Urząd Celny II w Warszawie

 

Emerytem być ...
Emerytem być ...
Emerytem być ...
06.02.2012.
 
 

© 2008 Izba Celna w Warszawie